Inteligentní řízení

Automatizace energetiky pro větší přehled a úspory

  • Řízení nákupu a prodeje elektřiny podle cen na trhu
  • Plánování spotřeby a akumulace podle počasí
  • Vzdálená správa fotovoltaické elektrárny
systém auXen ilustrace

Pro vaši úsporu

Co je systém auXen

Inteligentní systém auXen je komplexní a modulární řešení s centrální řídicí jednotkou a algoritmem využívající prvky umělé inteligence. Celý systém může být použit jako rozšíření klasické fotovoltaické elektrárny o inteligentní funkce, nebo se může rozšířit o moduly pro napojení dalších standardních technologií v objektu. V případě, že bude potřeba připojit do systému specifickou technologii, je možné vytvořit modul na míru.

Správa fotovoltaiky

fotovoltaický panel

Díky propojení se střídačem a baterií fotovoltaické elektrárny máte snadný přehled o jejím fungování, poruchách nebo množství vyrobené elektřiny v reálném čase.

Plánování nákupu a prodeje

graf prodeje

Na základě cen na burze a na předpovědi počasí je systém schopný prodávat přebytky, akumulovat nebo nakupovat elektřinu v nejvhodnější čas a za nejnižší ceny.

Předpověď výroby fotovoltaiky

předpověď počasí

Automatické plánování spotřeby nebo akumulace vyrobené elektřiny z fotovoltaiky díky propojení se spolehlivými meteostanicemi a z předpovědi počasí.

Vzdálená správa

dálkové ovládání

Systém je možné sledovat a ovládat z mobilu, tabletu nebo PC, jak na místě, tak i vzdáleně přes internet.

Časové plány

kalendář

Díky časovým plánům a nastaveným prioritám může auXen spouštět spotřebiče v nejvhodnější čas, kdy je dostatek elektřiny z fotovoltaiky nebo nízká cena elektřiny ze sítě.

Technologie

ventilace

AuXen je možné rozšířit o moduly pro komunikaci s dalšími zdroji energie od různých výrobců, získávat od nich důležitá data a efektivně je ovládat.

Varianty systému auXen

rodinné domy

bytové domy

výrobní objekty

auXen House auXen Flat auXen Factory